MEHTAP ELAİDİ

Mehtap Elaidi opened her first atelier / shop in April of 2000. She managed to create a long list of loyal clients in a very short time. Her trendy designs along with experimental cuts became the brand’s trademark. In 2003, she opened her second shop in Bostan Sokak, Nişantaş and started showing her collections at international fairs.
 
Mehtap Elaidi who defines her clients as women who prefer to live her own choices and use trends instead of following them,also contributed to concept design projects.
 
Mehtap Elaidi collections are sold in Bursa, Balıkesir, Adana, İstanbul shops, and in various sales points in Lebanon, Morocco, France, USA, Dubai, Saudi Arabia, Kuwait, Bahrain, England, Spain, Japan, and Italy.
 
The designer’s second line Kaf’dan by Elaidi is now being carried in Boyner and some selected YKM stores throughout Turkey as of 2013-14 AW Season.
 
Mehtap Elaidi is also acting as the president of Turkish Fashion Designers Association and is actively working in various operations of the Association.
 
 
Mehtap Elaidi İstanbul Özel Amerikan Robert Lisesi’nden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Teşvikiye ‘de atölye / mağaza konseptindeki Elaidi’yi 2000 yılında açtı.Genelden farklı olarak trendleri takip etmek yerine uyarlamayı ve kendi kuplarını oluşturmayı tercih ettiği tasarımlarıyla kısa sürede sadık bir müşteri kitlesi edindi.2003 yılında Bostan sokakta ikinci mağazasını açtı ve yurtdışı fuarlarına katılmaya başladı.
 
Mehtap Elaidi 2008 yılının ilk aylarında ikinci markası Kaf’dan by Elaidi markasının tanıtımını Paris Pret-a Porter fuarında yaptı.Çeşitli firmalara ve projelere konsept danışmanlığı alanında da çalışmalar yapan Mehtap Elaidi ürünleri Türkiye’de Beymen, Brandroom, Midnight Express, Bursa, Balıkesir, Adana ve Teşvikiye’deki kendi mağazasında yurtdışında ise Suudi Arabistan, Lübnan, Kuveyt, Dubai, Bahreyn, Fransa, İspanya, Japonya, İngiltere, İtalya gibi ülkelerde satış noktalarına sahip.
 
Tasarımcının diğer markası Kaf’dan by Elaidi ise 2013-14 kış sezonundan itibaren
Boyner ve seçili YKM Mağazalarında satışa sunulmuştur.
 
Moda Tasarımcıları Derneği Başkanı olan Mehtap Elaidi, derneğin misyonu çerçevesinde görev almaktadır.

MEHTAP ELAİDİ: Runway Video (Fall 15)
MEHTAP ELAİDİ: Runway Video (S/S15)
MEHTAP ELAİDİ: Runway Video (A/W 2014)
MEHTAP ELAİDİ: Runway Video (A/W13)
×
Sign Up
×